Archive for the ‘finansowo’ Category

Polacy coraz częściej płacą kartami kredytowymi

1Jeszcze ponad 20 lat temu w naszym kraju posługiwanie się produktem bankowym jak karty kredytowe było czymś nierealnym, tylko na filmach produkcji amerykańskiej widzieliśmy takie obrazki, kiedy ludzie płacili tak zwanym plastikowym pieniądzem, jak w pewnych kręgach nazywane są karty kredytowe i płatnicze. Od kilkunastu lat jednak karty kredytowe stały się coraz bardziej powszechnym środkiem płatniczym, większość z nas nie wyobraża sobie obecnie życia, bez posiadania w portfelu kilku kart bankowych. W wielu wiec przypadkach zamiast korzystać z produktu, jakim jest pożyczka od banku, wystarczy posłużyć się taką kartą i w bardzo szybki sposób możemy albo pobrać gotówkę, albo też dokonać zakupu dowolnych produktów, nie czekając na chwile, kiedy dany bank przyzna nam kredyt gotówkowy. Karty kredytowe oraz płatnicze w naszym kraju są na tyle popularne, że ich liczba wynosi kilkanaście milionów, co roku banki wprowadzają wciąż nowe karty, jednocześnie zabezpieczając je w coraz bardziej doskonały sposób, aby stały się nie do podrobienia. Jest też obecnie taka możliwość, że korzystając z karty kredytowej można nie tylko płacić nią w supermarketach czy innych punktach handlowych, ale też uzyskać kredyt – wystarczy tylko udać się do najbliższego bankomatu oraz zmieścić się w wysokości przyznanego limitu kredytowego, z uwzględnieniem również tego, jaka ilość gotówki jest przewidziana do jednorazowej wypłaty dla rodzaju naszej karty kredytowej. Należy jednak mieć świadomość, że taki kredyt w karcie jest stosunkowo kosztownym sposobem na uzyskanie – na pewno bardzo szybkie – określonych pieniędzy, bowiem bank pobierze na pewno prowizje od danej kwoty. Dodatkowym kosztem może być prowizja bankomatowa, jeśli okaże się, że wybranie pieniędzy z danego bankomatu obliguje do uiszczenia takiej prowizji, jeśli nasz bank nie posiada stosownej umowy międzybankowej z dysponentem danego bankomatu.

E-biznes

2Jak wiadomo biznes to biznes. Tutaj nie ma miejsca na sentymenty. Jeśli chce się zarabiać, to trzeba być zdecydowanym i bezwzględnym. Dziki kapitalizm nauczył nas tego, że człowiek człowiekowi potrafi być wilkiem. Z jednej prostej zasady – aby ktoś zarobił, ktoś musi stracić. Tak samo jest w każdym przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, nawet tej w Internecie, bo ona niczym się nie różni od tradycyjnego biznesu. Załóżmy sklep internetowy musi mieć jak najlepsze oprogramowanie sklepu internetowego , aby sprawnie funkcjonował i działał na korzyść firmy. Wiadomo, że ludzie zajmujący się sprzedażą muszą dbać o to, aby zagarniać na swoje konto jak największą liczbę klientów. To normalne i z tym trzeba się zgodzić. Wiadomo także, że projektowanie sklepów internetowych odbywa się na wielu poziomach, a najważniejszy jest ten pierwszy, czyli pomysł. Jeśli mamy dobry patent i przyświeca nam jasna idea, to możemy powiedzieć, że sukces mamy w garści. Teraz trzeba zająć się tylko sprawną realizacją.

Starania o jak najlepszy sklep w Internecie

3Trzeba się orientować w temacie Internetu i wiedzieć, że to wszechstronne medium daje wszechstronne możliwości. Jest to bardzo istotne i należy wiedzieć i spodziewać się bardzo dobrych rezultatów, jeśli postaramy się o jak najlepszy pomysł na biznes internetowy, gdyż wiadomo, że warto jest robić interesy w Internecie. Jest to na pewno bardzo wygodne, gdyż wszystkim możemy sterować z poziomu własnego komputera. Oczywiście sklepy internetowe są bardzo dobrym przykładem takiej działalności i należy o tym pamiętać. Niezwykle istotny jest fakt, aby sklep internetowy dobrze działał, to trzeba mu nadać charakter, który sprawi, że oprogramowanie sklepu internetowego będzie wykorzystywane bardzo powszechnie. Wtedy możemy się spodziewać wielu klientów i większych zarobków. Jeśli się postaramy, to możemy zarobić naprawdę ładne pieniądze, które można spożytkować w dowolny przez siebie sposób. To niezwykle istotna sprawa, którą warto jest dobrze przemyśleć, bo daje to naprawdę dużo możliwości. Trzeba się starać.

Po co firmie akcje

4Wiele już napisałem na temat tego, czym giełda jest, co możemy dzięki niej zyskać i jak to osiągnąć. Cały czas jednak bez odpowiedzi pozostaje podstawowe pytanie: po co akcje firmom? Przecież celem żadnego przedsiębiorstwa nie jest to, aby zwyczajnie dać nam zarobić. Musi być więc jakiś inny powód, który sprawia, że wiele firm bardzo chce dostać się na parkiet.
Tym powodem są oczywiście pieniądze. Emitentem i sprzedawcą akcji jest spółka akcyjna. Akcje danego przedsiębiorstwa odzwierciedlają jakąś część majątku firmy. Dlaczego więc ktokolwiek miałby chcieć wyprzedawać firmowy majątek? Cel jest prosty- żeby na tym zarobić. Tak naprawdę w cenie akcji przedsiębiorstwo sprzedaje raczej głosy na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. My kupując te głosy stajemy się współwłaścicielami i wnosimy pewien określony wkład własny- jest to właśnie cena, jaką zgadzamy się zapłacić za akcje firmy. W ten sposób firma zyskuje bardzo duże środki finansowe, które pozwalają realizować bardzo ambitne cele- rozwój produkcji, udział w programach organizowanych przez zewnętrzne firmy i agendy, modernizacje, remonty czy udziały w postępowaniach przetargowych.
Sprzedaż akcji jest niczym innym jak tylko formą wyprzedaży majątku po to, aby zdobyć nowe środki po stronie aktywów. My ze swojej strony zgadzamy się na warunki umowy, która mówi, że możemy w każdej chwili zrezygnować z posiadania akcji i odebrać ich ekwiwalent pieniężny, który będzie stanowił taką samą część kapitału zakładowego jak na początku. Jako współwłaściciele przedsiębiorstwa otrzymujemy tez prawo do udziału w postępowaniu decyzyjnym, ale zasady tego udziału określają już inne przepisy firmy. Nie jest to, jak w przypadku obligacji, dług. Akcji nie musimy odkupić nigdy- to nasze prawo, a nie przywilej. Nie mamy tez gwarancji, jak byłoby to w przypadku papierów dłużnych, że kiedykolwiek ich wartość wzrośnie, a tym bardziej że osiągnie określony poziom.
Emitent akcji wypuszcza je na giełdę w celu załatania własnego budżetu. My kupujemy akcje po to, aby uzupełnić swój. W ten sposób i spółki akcyjne i inwestorzy mogą znaleźć dla siebie miejsce wśród gotówki przepływającej w obie strony (w zasadzie to gotówki tam nie ma, bo w Polsce nie ma papierowych akcji- to tylko dokumenty elektroniczne).

Kredyt na życie

5Niestety życie nie rozpieszcza nas i czasami są bardzo duże problemy z zaplanowaniem całej sytuacji materialnej na jakiś konkretny miesiąc. Jednak jeśli posiadasz konto w jakimś banku dłuższy czas to prawdopodobnie będziesz mógł skorzystać z kredytu. Kredyty są wydawane dość niechętnie i przeważnie na dość duże zabezpieczenia czy też wysoki procent jednak posiadanie konta w banku znacznie ułatwia tą sprawę. Jednak zanim zdecydujesz się na taki krok musisz pamiętać, że kredyty są bardzo niebezpieczne i bardzo szybko potrafią zniszczyć nas. Dzieje się tak dlatego, że będziemy musieli oddać statystycznie o wiele więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy. W końcu dla banku jest to tylko dobry biznes a nie zabawa charytatywna. Więc biorąc kredyty musisz bardzo mocno uważać aby nie wkopać się w sytuację bez wyjścia lub tez w sytuację z bardzo ciężkim wyjściem. Trzeba się bardzo mocno pilnować aby nie narobić sobie kłopotów. Dlatego też kredyty są przeznaczone dla ludzi rozsądnych.


Auto Casco

Czy masz wykupione ubezpieczenie AC?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Kategorie
Najnowsze komentarze