Na wszelki wypadek

Ubezpieczenie NNW jest w wielu sytuacjach obowiązkowe. W wielu jednak nie i to może prowadzić do przykrych sytuacji. Dość powszechne jest mniemanie, że nie ma sensu kupowanie ubezpieczenia, bo przecież nic się nie może stać. Sęk w tym, że ubezpieczenie to taki dziwny rodzaj wydatku, o którym wiemy tylko tyle, że znacznie bardziej byśmy woleli, żeby się nie przydał. Ubezpieczenia NNW to nieduży wydatek. Pomijając ubezpieczenia firmowe czy studenckie, które kosztują około 20 czy 30 złotych, normalne ubezpieczenie NNW na rok można wykupić już za ok. 50 złotych, a bardziej rozbudowane warianty za 100 czy 200. Warto też zwrócić uwagę na oferty banków, które w ostatnim czasie także wchodzą na rynek ubezpieczeń i to z całkiem atrakcyjnymi cenami rzędu 2-3 złote miesięcznie, przy czym opłata ta jest pobierana bezpośrednio z konta, nie musimy więc martwić się tym, że zapomnimy o opłaceniu ubezpieczenia. Kupując ubezpieczenie NNW bardzo ważne jest, aby sprawdzić, jakie sytuacje są objęte polisą. Niektóre TU oferują takie ubezpieczenia które na przykład nie obejmują wypadków w drodze do pracy i z pracy do domu. To jest złe ubezpieczenie, a wcale nie kosztuje mniej od takiego, które szkody powstałe w tym czasie również pokryje. Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest renoma towarzystwa ubezpieczeniowego. Można to sprawdzić na jednym z wielu forów internetowych. Tam często użytkownicy wylewają swoje żale na działanie wszystkich TU. Oczywiście musimy wszystkie wypowiedzi oddzielić od tych niepotrzebnie emocjonalnych i wtedy otrzymamy jakieś wiarygodne źródło informacji. Oczywiście pochwał pod adresem TU nie ma się co spodziewać, więc wybieramy z reguły to, które ma najmniej wad według ubezpieczonych. Brak zalet wynika z tego, że polisa ubezpieczeniowa zawsze jest pewnego rodzaju konfliktem między ubezpieczonym a ubezpieczycielem. W interesie ubezpieczyciela nie leży wypłacanie wysokich odszkodowań, stąd tez pretensje ubezpieczonych o zawiłe procedury (choć te są już często proste jako konstrukcja cepa) albo niechęć do wypłacenia pełnej kwoty należnej poszkodowanemu. Warto zwracać uwagę na najnowsze oferty, ponieważ konkurencja na rynku TU jest dość spora i co czas jakiś.

Agencja pracy, zwykły pośrednik czy fachowa usługa

Agencje pracy to firmy, które zarabiają na pośrednictwie. Są jednak przedsiębiorstwa które stronią od pośredników jak najbardziej mogą. Wśród przedsiębiorców panuje takie przekonanie, iż pośrednik to ten, który nic nie wytwarza, a tylko przekazuje dany towar podbijając cenę dla własnego zarobku. Tak to w istocie jest. Jednak agencja pracy to miejsce specyficzne. Tu faktycznie nic się nie produkuje, ale usługa za to jest bardzo potrzebna niektórym szefom firm. Jeśli ktoś nie chce zmagać się z całą furą dokumentów CV i mówiąc nieelegancko, przesłuchiwać całej masy kandydatów, to zleca tą niewygodę temu, kto w tym celu prowadzi biznes i odprowadza z działalności podatki. Nie można więc twierdzić, iż agencja pracy to tylko pośrednictwo, ale również dodatkowa usługa. Oczywiście, można podejść do sprawy w ten sposób, i poprosić, by agencja pracy przysłała dwadzieścia osób mogących od teraz rozpocząć pracę w biurze, będzie to tylko i wyłącznie pośrednictwo, ale selekcja tych osób w obszarze agencji to już fachowa usługa. Nie należy wszystkich traktować zbyt ogólnie, i myśleć, iż każda podobna firma działa tak samo, gdyż takie poglądy często są mylne.

Szybko i rzetelnie

Dział kadr w firmie, który posiada również osobą lub osoby kompetentne do tego by prawidłowo przeprowadzać rekrutację na potrzeby przedsiębiorstwa to skarb dla szefostwa. Jednak bardzo rozbudowany dział Human Resources, czyli dział zasobów ludzkich, a jeszcze inaczej mówiąc dział kadr, to wielkie koszty dla firmy. Jak wiadomo taki dział nie przynosi zysków tak jak na przykład dział handlowy, mimo, iż będąc bardzo pożytecznym, to i tak z punktu widzenia finansów przedsiębiorstwa dział HR to koszty. Na tej niwie powstała nie jedna agencja pracy, która wzorowo i rzetelnie przeprowadzi wstępne rozmowy z kandydatami na wiele stanowisk, i gromadząc wiele danych, może z dnia na dzień zaproponować firmie współpracującej odpowiednich pracowników na odpowiednie stanowiska. Agencja pracy często sprawdza kompetencje przedstawiane na papierze przez kandydatów, tak aby nie okazało się, iż nowy pracownik niewiele ma wspólnego z umiejętnościami wymienionymi w CV. Agencja pracy może też wyrywkowo sprawdzać autentyczność dyplomów i innych zaświadczeń przedstawiając firmie docelowej kompetentnego kandydata na pracownika.

Gdzie szukać ogłoszenia

Jeśli chodzi o szukanie ogłoszeń to nie musimy się martwic o to, że ich nie znajdziemy, gdyż w obecnej dobie internetu możemy liczyć na bardzo dużo portali lub też stron, na których znajdziemy masę ogłoszeń dotyczących bardzo różnych spraw. Oczywiście nasze ogłoszenia mogą być bardzo różne i wśród tych, jakie są zamieszczane na poszczególnych stronach nie raz aż trudno się połapać gdzie co się znajduje. Na pewno, gdy szukamy mieszania do wynajęcia pierwsza rubryką, jaką powinniśmy szukać to; „mieszkania i nieruchomości” następnie szukamy interesującej nas okolicy oraz wpisujemy odpowiedni metraż i cenę, jaką byśmy mieli zapłacić. Na pewno prostszą sprawę stanowią zakupy wszelkiego rodzaju zabawek lub też akcesoriów do domu, największy problem w wyszukiwaniu ogłoszeń stanowi jednak zakup samochodów gdzie spośród wielu, setek, lub też tysięcy ogłoszeń trudno nam zdecydować się na coś konkretnego. Na pewno internet, prasa oraz różnego rodzaju tablice reklamowe przyjdą nam z pomocą i znajdziemy tam ogłoszenia, które będą spełniać nasze oczekiwania.

Ogłoszenia na tablicach w szkołach

Na pewno w naszych szkołach czy tez na wyższych uczelniach znajdują się tablice, na, których umieszczane są wszelkiego typu ogłoszenia. Są one tak samo ważne dla uczniów jak i dla samych nauczyciel. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tablice ogłoszeniowe na uczelniach są znacznie inne niż te w szkołach średnich czy też podstawowych. Bowiem w wyższych uczelniach na takich tablicach można znaleźć ogłoszenia dotyczące wynajmowania pokoi czy też ogłoszenia dotyczące pracy. Dzięki temu każdy student może znaleźć tak ciekawe dla siebie ogłoszenie. Również na takich studenckich tablicach umieszczane są ogłoszenia dotyczące odwołanych zajęć czy też ich przeniesienia do innych sal. Podobnie trochę wyglądają tablice w szkołach średnich, ale raczej tam nie znajdziemy ogłoszeń o pracy czy też o pokojach. Choć w wielu szkołach również można znaleźć ogłoszenie, iż gdzie poszukują młode osoby do różnych zadań. Jednak częściej w szkołach tego typu umieszczane są informacje dotyczące odwołanych lekcji czy też przeniesienia ich godzin. Tego typu tablice są bardzo potrzebne nie tylko w dużych szkołach. Również i w tych mniejszych odrywają one swą ważną rolę. Każdy nauczyciel czy też uczeń może zamieścić tam ogłoszenie ważne dla siebie czy też dla innych osób.


Auto Casco

Czy masz wykupione ubezpieczenie AC?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Kategorie
Najnowsze komentarze